Kitap Taşıma Kolileri

Koliler hayatımızın her anında adeta bir kurtarıcı görevi görüyor. Evimizi taşıyacağımız zaman, eşyalarımızı bir yerden başka bir yere göndereceğimiz zaman, belge veya dökümanları saklamak, düzenlemek istediğimiz zaman, kitap veya dergilerimizi taşımak için ya da saklamak için ve bunlar gibi birçok konuda kolileri kullanırız.

Kitap kolisi

Özellikle kitap ve dergi gibi tek başına iken hafif ancak kolilere doldurulduğunda oldukça ağır olan eşyaları taşımak için son derece sağlam koliler kullanmayı tercih etmelisiniz. Çift oluklu mukavvadan imal edilen ve son derece dayanıklı olan kitap kolileri, kitap taşımak veya saklamak için oldukça uygun seçenekler arasındadır. Kolilerinizin taşınma sırasında yırtılmaması, kopmaması için satın aldığınız ambalaj dayanıklılığından emin olmanız gerekir.

Kitap kolileri

Kitap taşıma kolileri satın almadan önce taşıyacağınız kitap sayısını göz önünde bulundurmalısınız. Piyasada her boyda bulabileceğiniz kolilerden kitaplarınızın sığmayacağı ebatlarda koli satın alırsanız, ya taşıma sırasında koli kitaplarınızın ağırlığını kaldıramayarak yırtılır ya da kolilere koymak istediğiniz kitaplarınızı sığdıramazsınız. Bu nedenle kolilere koyacağınız kitap sayısına ve kitapların ağırlığına göre koli ambalaj satın almaya dikkat etmelisiniz.