Ondüle Karton

Karton günümüzde çok fazla kullanılmakta ve karşımıza çok çeşitli şekillerde çıkmaktadır. Kartonun kullanım alanlarından birisi de özellikle ev içerisinde inşaat yapılırken duvarları ve yerleri oluşabilecek zararlardan koruma amaçlı ondüle rulo karton üretimindedir. Evinizde inşaat yaptırıyorsanız ve zemininizi korumak istiyorsanız bu kartonlar çok işinize yarayacaktır. Karton kağıtların birbirine yapıştırılması ile oluşmuştur.

Ondüle Karton

Ondüle rulo karton bir tarafı düz, bir tarafı ise oluklu bir şekilde yapılır. Genellikle inşaat ve boya yapılırken zeminin etkilenmemesi için kullanılır. Boya badana yaparken zemininize boya damlamaması için ya da diğer inşaat işleri sırasında duvarlarınıza pencerelerinize zarar gelmemesi için duvarlarınızı ya da zemininizi ondüle rulo karton ile kaplayarak koruyabilirsiniz.

Taşınma esnasında eşyalarınızın hasar görmemesi için de ondüle rulo karton kullanabilirsiniz. Kolilere sığmayacak kadar büyük olan eşyalarınızı bu karton ile sararak gelebilecek darbelere karşı koruyabilirsiniz. Her türlü şekle girebilen bu kartonları rahatlıkla bütün eşyalarınızı korumak için kullanabilirsiniz.

Oluklu kartonların fiyatları oldukça ekonomik olduğu için bu kartonlardan satın almak bütçenize zarar vermez. Duvarlarınıza ya da zemininize gelecek olan zararları tamir ettirmenin maddi boyutları düşünüldüğünde bu kartonların fiyatı oldukça ucuz kalıyor. Oluklu kartonları zemininizi ya da duvarlarınızı korumak için kullanmanız size hem ekstra inşaat yaptırma yükünden kurtarıyor, hem de harcamalarınızın çok fazla açılmasını engelliyor. Oluklu kartonları toplu olarak almanız halinde fiyatları çok daha uygun bir hale geliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>